Bulletin k utkání #1
SOKOLI Pardubice - Bulldogs Brno
Domácí dvojboj. Na Dašickou přijede úřadující mistr a Karlovy Vary

Domácí dvojboj. Na Dašickou přijede úřadující mistr a Karlovy Vary

V pátek 17. listopadu se na Dašickou odehraje 11. kolo Livesport Superligy mezi SOKOLI a Tatranem Střešovice. O dva dny později se na stejném místě utkají pardubičtí florbalisté s týmem z Karlových Varů

Na státní svátek 17. listopadu přijede do sportovní haly na Dašické ulici úřadující mistr Livesport Superligy - Tatran Střešovice. Nejúspěšnější celek v historii, který v loňském roce získal svůj 17. mistrovský titul, aktuálně táhne šňůru osmi výher v řadě. Svěřenci trenéra Milana Fridricha sice ztratili v úvodu ročníku překvapivě body s Bohemians a Vinohrady, avšak následně porazili ve florbalové Lize mistrů švýcarský Koniz a čekají je tak semifinálové boje s Wilerem Ersigen. Prozatimní lídr Livesport Superligy se mimo skvělé brankářské dvojice a reprezentantů v poli může spolehnout také na skvělou práci v oslabení - úspěšnost přes 86% je nejlepší výsledek napříč Superligou. Individuálním statistikám vévodí Martin Šindelář (13+9).

V neděli přijede na Dašickou tým z opačného pólu tabulky. Karlovarští hurikáni se nacházejí na předposledním místě Livesport Superligy - pouze o bod před SOKOLY. Tým prošel před začátkem sezóny opět velkou obměnou včetně trenérského kormidla. Karlovy Vary zapsaly z deseti duelů pouze čtyři body za jednu výhru (7:2 nad BLACK ANGELS) a prohru po prodloužení (6:7 Sokol královské Vinohrady). V útoku táhne tým kapitán Michal Klápa, který má na svém kontě již 16 kanadských bodů (7+9).

Pardubičtí SOKOLI budou do obou utkání vstupovat jako outsider. Devět ligových proher v řadě, hrozivé skóre 39:91 a poslední místo v Livesport Superlize. To je aktuální vizitka pardubického celku. Ten po rezignaci trenéra Štancla přebral generální manažer Martin Zozulák, kterého tak čeká domácí premiéra. Ofenzivu Pardubic táhne lotyšský útočník Ralfs Polis, který osmkrát skóroval a na dalších devět gólů přihrál. 

Jak dopadne páteční souboj s jedním z aspirantů na zisk titulu? Jak dopadne nedělní duel o poslední příčku v Livesport Superlize?

pátek 17.11., SOKOLI vs. Tatran Střešovice, SH Dašická

neděle 19.11., SOKOLI vs. Hurrican Karlovy Vary, SH Dašická 

Zpět na úvod