Bulletin k utkání #1
SOKOLI Pardubice - Bulldogs Brno
SOKOLI se v baráži Livesport Superligy utkají s Bulldogs Brno

SOKOLI se v baráži Livesport Superligy utkají s Bulldogs Brno

SOKOLI se v barážové sérii na tři vítězná utkání střetnou s Bulldogs Brno. První zápasy se odehrají v sobotu 20.4. a v neděli 21.4. netradičně ve sportovní hale Klimeška v Kutné Hoře. Následující víkend se série přesune do Brna. Případný 5. zápas se bude hrát 1. května na Dašické.

Posledním soupeřem pardubických florbalistů bude v boji o udržení v nejvyšší florbalové soutěži budou Bulldogs Brno. 

Historie vzájemných zápasů

Historie vzájemných zápasů se datuje až do 2005/2006. SOKOLI se Bulldogs Brno utkali celkově 33krát. Devatenáctkrát zapsali výhru Bulldogs, osmkrát Pardubice a šestkrát muselo o vítězi rozhodnout prodloužení či nájezdy. Fanoušci mají ale jistojistě nejvíce v paměti poslední dvě série. V sezóně 2018/2019, kdy SOKOLI zvítězili v 1. kole play-down nad Bulldogs Brno 4-0 a sezónu 2021/2022, kdy se oba týmy střetly v baráži o Livesport Superligu. Brněnští vedli po prvních dvou zápasech 2-0, v domácím prostředí na Dašické však ale Pardubice celou sérii otočily, zvítězily 3-2 a zachránily se v Livesport Superlize. 

Aktuální forma

Bulldogs Brno skončili v základní část 1. ligy mužů na 2. místě a postoupili tak přímo do čtvrtfinále play-off, kde se utkali s Chomutovem, který porazili 3-1 na zápasy. V semifinále čekalo na Bulldogs družstvo Florbal Ústí. Napínavou sérii se třetím týmem základní části ovládli Brněnští taktéž 3-1 na zápasy a postoupili tak do finále 1. ligy, kde je čekalo Kladno. Krásnou sérii, která dospěla až do 5. rozhodujícího zápasu, opanovali hráči Kladna, kteří zvítězili v rozhodujícím zápase 4:2 a postoupili tak přímo do Livesport Superligy. 

Lídři

Individuálním statistikám Brna kralovali v základní části hned tři hráči. Lukáš Mráz společně s Lukášem Gregrem si připsali na své konto 38 kanadských bodů, mladíček Zukal měl bodů 36. V následném play-off si nejlepší výkonnost udržel Lukáš Gregr, který za třináct zápasů vstřelil 10 branek a na dalších 7 přihrál. Druhým nejproduktivnějším hráčem v play-off (14 bodů) byl Petr Koláčný, který se vrátil do svého mateřského klubu ze superligové Boleslavi. Třetím do party je junior Martin Svatoň, který taktéž získal 14 kanadských bodů. Na straně Pardubic se v zápasech play-down nejvíce dařilo Radku Drbovi (15 bodů) a Petru Křinkovi (14 bodů). 

Brankáři

Bulldogs Brno neměli v ligovém ročníku jasnou jedničku. Trojice Koudelka, Faltus a Haltmar si zápasy v základní části rozdělila rovnoměrně. V následném play-off si však pozici jasné jedničky vybojoval Martin Koudelka, který dovedl svůj tým až do finále 1. ligy s úspěšností zákroků téměř 86%. 

Klíč k udržení

Poražený z této série bude hrát v následujícím ročníku 1. ligu mužů. Vítěze čeká v příštím roce účast v Superlize.

Zpět na úvod